For Candidates

Republican Candidates

 President

  Mitt Romney – www.mittromney.com

 

U.S. Senator

Ted Cruz – www.tedcruz.org

 

U.S. Rep., Dist. 6

Joe Barton

 

U.S. Rep., Dist 12

Kay Granger

 

U.S. Rep, Dist. 24

Kenny E. Marchant

 

U.S. Rep., Dist 25

Roger Williams – www.rogerforcongress.com

 

U.S. Rep., Dist 26

Michael Burgess

 

U.S. Rep., Dist – 33

Chuck Bradley

 

Railroad Commissioner 

Christi Craddick – www.christicraddick.com

 

Railroad Commissioner(unexpired term)

Barry Smitherman – www.smithermantx.com

 

Justice, Texas Supreme Court Place 2

Don Willett

 

Justice, Texas Supreme Court Place 4

John Devine – www.devineforsupremecourt.com

 

Justice, Texas Supreme Court Place 6

Nathan Hecht

 

Presiding Judge, Court of Criminal Appeals

Sharon Keller

 

Judge, Court of Criminal Appeals, Place 7

Barbara Parker Hervey

 

Judge, Court of Criminal Appeals, Place8

Elsa Alcala

 

Member, State Board of Education, Dist. 11

Patricia “Pat” Hardy

 

Member, State Board of Education, Dist.13

S. T. Russell

 

State Senator District 9

Kelly Hancock

 

State Senator District 10

Mark M. Shelton

 

State Senator District 12

Jane Nelson

 

State Senator District 22

Brian Birdwell

 

State Rep., Dist. 91 

Stephanie Klick – www.stephanieklick.com

 

State Rep., Dist. 92

Jonathan Stickland

 

State Rep., Dist. 93

Matt Krause

 

State Rep., Dist. 94

Diane Patrick

 

State Rep., Dist. 95

Monte Mitchell

 

State Rep., Dist. 96

Bill Zedler

 

State Rep., Dist. 97

Craig Goldman

 

State Rep., Dist. 98

Giovanni Capriglione

 

State Rep., Dist. 99

Charlie Geren

 

Chief Justice, 2nd Court of Appeals District

Terrie Livingston

 

Justice, 2nd Court of Appeals Dist., Place 4

Bob McCoy

 

Justice, 2nd Court of Appeals Dist., Place 5

Sue Walker

 

Justice, 2nd Court of Appeals Dist., Place 6

LeeAnn Campbell Dauphinot

 

District Judge, 17th Judicial District

Melody Wilkinson

 

District Judge, 48th Judicial District

David Evans

 

District Judge, 67th Judicial District

Don Cosby

 

District Judge, 96th Judicial District

R.H. Wallace Jr.

 

District Judge, 153rd Judicial District-Runoff

Susan McCoy – www.mccoyforjudge.com

 

District Judge, 213th Judicial District

Louis E. Sturns

 

District Judge, 342nd Judicial District

Wade Birdwell

 

District Judge, 348th Judicial District

Dana Womack

 

District Judge, 352nd Judicial District

Bonnie Sudderth

 

District Judge, 396th Judicial District

George Gallagher

 

Criminal District Judge, Court No. 2

Wayne Salvant

 

Family District Judge, 360th Judicial District

Mike Sinha

 

Sheriff

Dee Anderson

 

County Tax Assessor-Collector

Ron Wright

 

County Commissioner, Precinct No. 3

Gary Fickes

 

Constable, Precinct No. 1 – Runoff

Dale Clark – www.daleclarkforconstable.com

 

Constable, Precinct No. 2

David Woodruff

 

Constable, Precinct No. 3

Darrell Huffman – www.electdarrellhuffman.com

 

Constable, Precinct No. 4

Dub Bransom

 

Constable, Precinct No. 5

Dan Chisholm

 

Constable, Precinct No. 6

Jon Siegel – www. siegelforconstable.com

 

Constable, Precinct No. 7

Clint C. Burgess

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share

VISIT US ON THESE OTHER SOCIAL NETWORKING SITES: